بازی رمزگشایی

آموزش وب ، بازی تحت وب ، هک و امنیت ،
1936 بازدید
بازی رمزگشایی
بازی رمزگشایی بازی ای است تحت وب برای برنامه نویسان. کسی که این بازی را انجام می دهد باید تا حدودی درباره ی رمزگذاری و رمزگشایی کد ها اطلاعات داشته باشد.

در دو مطلب قبلی ای که در سایت منتشر شد ، من سعی کردم تا حدودی کاربران را با رمزگذاری (encryption) و مبهم کردن (obfuscation) آشنا کنم.

برای خواندن مطالب قبلی در این باره از این لینک ها استفاده کنید:

آموزش مبهم کردن کد های جاوا اسکریپت

مقدمه ای بر رمزگذاری و مبهم کردن کد

 

امروز با بازی رمزگشایی در سایت ابزارها قالب میزبان شما هستیم. این بازی نمونه ی ایرانی ندارد. از این به بعد باید منتظر بازی های تحت وب این چنینی از سایت ما باشید.

بازی رمزگشایی (uno game)

uno game مخفف عبارت unobfuscation game است که در لغت یعنی بازی از ابهام خارج کردن (!). از آنجایی که اسم زیاد جالبی نیست ، تصمیم گرفتم به آن بازی رمزگشایی بگویم.

این بازی تا حدودی تخصصی به حساب می آید و تنها کسانی می توانند از آن سر در بیاورند که تا حدودی با obfuscation آشنایی دارند. اگر بازی را بلد نبودید ، به هیچ وجه ناراحت نشوید. در مطالب آینده ی سایت ، به اندازه ای درباره ی آن توضیح می دهم که مبتدی ترین افراد هم بتوانند مراحل آن را ببرند.

در این بازی مراحلی وجود دارد که شما باید در هر مرحله ، کدی که به شما نمایش داده می شود را رمزگشایی کنید و به عبارت اولیه ی آن دست یابید. بعد از پیدا کردن عبارت رمزگشایی شده آن را در فرمی وارد می کنید و امتیاز آن مرحله را می گیرید. هر مرحله امتیاز و سطح سختی مشخصی دارد. با بردن هر مرحله ، مرحله ای جدید باز می شود و سطح شما یک شماره ارتقاع پیدا می کند. (امیدوارم تعداد شرکت کنندگان آنقدر بشود که بتوانیم در آینده برای رتبه های برتر ، جوایزی در نظر بگیریم)

نکته: بازی نیاز به عضویت دارد. عضویت در این بازی به شما اجازه می دهد از این به بعد بتوانید تمام بازی های سایت را بازی کنید. اگر بعد ها ابزاری منتشر شود که نیاز به عضویت داشته باشد ، باز شما می توانید از عضویت قبلی خود استفاده کنید. پس پیشنهاد می کنم ایمیل واقعی خود را برای این ثبت نام وارد کنید تا اگر بعدا رمز عبور خود را فراموش کردید ، بتوانید آن را به دست بیاورید.

برای شروع بازی به لینک زیر مراجعه کنید:

شروع بازی

تالار این بازی در انجمن

رمز تمام فایل های فشرده
رمز فایل فشرده است.