صفحات پویا و ایستا

آموزش وب ، آموزشات فرعی ،
1795 بازدید
صفحات پویا و ایستا
توضیحی مختصر در مورد صفحات ایستا و پویا در وب

این مطلب کوتاه را نوشتم تا توضیح دهم که صفحات پویا و ایستا به چه معنی هستند و چه تفاوتی با هم دارند.

صفحات پویا (Dynamic)

اکثر صفحات وب از این نوع هستند. در اصل این نوع صفحات اند که وب را کاربردی و قابل تحمل می کنند. اگر صفحات پویا نبودند ، برای ایجاد تغییر در وبلاگ ها نیاز داشتیم تا حتما کد نویسی مربوط به وب را بلد باشیم و در تغییرات ، کد ها را تغییر دهیم. اما می بینید که هرگز این طور نیست.

صفحات پویا ، صفحاتی هستند که ثابت نیستند. کد و برنامه ای که برای آن ها نوشته شده ثابت است اما اطلاعات درون آن ها تغییر می کند. این اطلاعات این طور تغییر می کند که ، پایگاه داده ای وجود دارد که مطالب و اطلاعات مطالب را در خود ذخیره می کند و به ترتیب قرار گیری اطلاعات در پایگاه داده ، مطالب در صفحه ی پویا نمایش داده می شوند. هنگامی هم که شما از پنل مدیریتی خود به یک صفحه ی پویا اطلاعات جدیدی وارد می کنید ، فایل مربوط به کد ها تغییر نمی کند ، بلکه پایگاه داده ی مربوطه تغییر می کند و کد ها همان اطلاعات را از پایگاه داده روی صفحه می آورند.

صفحات سایت ابزارها قالب پویا هستند

در ایجاد صفحات پویا از برنامه نویسی های سمت سرور استفاده می شود. برای مثال: php , asp , ... (برای مطالعه درباره ی برنامه های سمت سرور و سمت کاربر اینجا کلیک کنید)

صفحات ایستا (Static)

به صفحاتی که پویا نباشند ایستا می گویند. به این معنی که برای آن که صفحات ایستا تغییر کنند ، باید در کد های آن ها تغییر ایجاد شود. این گونه صفحات با پایگاه داده ارتباط ندارند و تنها کد های درون فایل مربوط به صفحه را بارگذاری می کنند. کم تر صفحه ای در اینترنت را پیدا می کنید که ایستا باشد. در گذشته اکثر صفحات وب این گونه بودند اما با پیشرفت وب دیگر کم تر کسی پیدا می شود که به دنبال صفحات ایستا باشد. چون حتی اگر کسی سایتی ثابت بخواهد ممکن است بعدا نیاز به اعمال تغییراتی روی آن داشته باشد که این کار در صفحات ایستا بسیار دشوار است.

صفحاتی که با برنامه نویسی های سمت کاربر کدنویسی می شوند ایستا هستند. مگر این که به کمک اسکریپت های php یا دیگر برنامه نویسی های سمت سرور آن ها را به پایگاه داده ارتباط داده باشند.

صفحه ی اصلی ساب دامین مربوط به ابزارها ایستا است

رمز تمام فایل های فشرده
رمز فایل فشرده است.