کوکی ها در مرورگر فایرفاکس

آموزش وب ، آموزشات فرعی ،
1369 بازدید
کوکی ها در مرورگر فایرفاکس
کوکی چیست و طرز کار آن در مرورگر فایرفاکس چگونه است

یک کوکی اطلاعات ذخیره شده روی رایانه شما توسط یک وب سایت که از آنها بازدید کرده‌اید می‌باشد.

در بعضی از مرورگرها، هر کوکی یک پرونده کوچک است اما در فایرفاکس، همه کوکی‌ها در یک پرونده واحد ذخیره شده‌اند، که در پوشه profile فایرفاکس قرار دارد.

پروفایل چیست؟

همه این تغییرات شما  در فایرفاکس ، مانند صفحه اصلی خود، چه استفاده از نوار ابزار شما ، کلمات عبور و بوک مارک های شما را  ذخیره می کند، همه در یک پوشه خاص ذخیره می شود، به نام یک پروفایل.

کوکی‌ها غالباً تنظیمات شما برای یک وب سایت را ذخیره میکنند، مانند زبان مورد ترجیح یا مکان. زمانی که شما به سایت باز میگردید، فایرفاکس کوکی‌هایی که متعلّق به سایت هستند برمیگرداند. این به سایت اجازه میدهد تا اطلاعاتی که برای تطبیق با نیازهای شما شخصی سازی شده‌اند به شما ارائه دهد.

کوکی‌ها میتوانند یک گستره بزرگ از اطّلاعات، شامل اطلاعات شناسایی شخصی (مانند نام شما، آدرس منزل، آدرس پست الکترونیک، یا شماره تلفن). هرچند، این اطّلاعات فقط اگر شما آن را میزبانی کنید میتوانند ذخیره شوند - وب سایتها نمیتوانند به اطّلاعاتی که آنها را میزبانی نکردید دسترسی پیدا کنند، و آنها نمیتوانند به سایر پرونده‌های ذخیره شده روی رایانه شما دسترسی یابند.

بطور پیش فرض، فعّالیتهای ذخیره سازی و ارسال کوکی‌ها برای شما غیر قابل مشاهده است. هرچند، شما میتوانید تنظیمات فایرفاکس خودتان را به منظور اجازه دادن به شما برای تأیید یا مسدود کردن درخواستهای ذخیره سازی کوکی، حذف کوکی‌ها بطور خودکار در زمانی که شما فایرفاکس را میبندید، و غیره تغییر دهید.

حتما شما با این موضوع مواجه شده اید که می گویند ، وقتی مرورگرت کند کار می کند ، کوکی های آن را پاک کن. این موضوع دلیل خیلی تاثیرگذاری در سرعت مرورگر نیست اما می تواند نقش کمی در این باره داشته باشد. وقتی شما از تعداد زیادی صفحات اینترنت بازدید می کنید ، هر کدام از آن ها اطلاعاتی را در قالب کوکی در مرورگر شما ذخیره می کنند که وقتی این همه اطلاعات در کنار هم جمع شود ، می تواند حجم قابل توجهی را اشغال کند. این حجم می تواند در سرعت مرورگر شما تاثیر بگذارد.

منبع: سایت موزیلا

رمز تمام فایل های فشرده
رمز فایل فشرده است.