آموزش ایجاد و تغییر نام کاربردی در ویندوز

آموزش کامپیوتر ، آموزش ویندوز 7 ،
1761 بازدید
آموزش ایجاد و تغییر نام کاربردی در ویندوز
آموزش کامل و تصویری ایجاد نام کاربری جدید و تنظیمات قسمت مختلف در ویندوز

اگر شما یک کاربر تازه وارد هستید و ویندوز 10 را تازه نصب کرده اید ، احمتالا برای ایجاد و تغییر تنظیمات آن نیاز به راهنمایی دارید. اگر شما می خواهید در ویندوز 10 نام کاربری ایجاد کنید یا آن را حذف کنید یا تغییراتی در آن ایجاد کنید می توانید با پیروی از مراحل این آموزش به هدف خود برسید.

فایده ی ایجاد عناوین کاربری مختلف در ویندوز

این موضوع کاملا بدیهی به نظر می رسد که چه دلیلی دارد تا ما چند نام کاربردی داشته باشیم. اما با این حال توضیح کوتاهی می دهم. شاید شما نیاز به استفاده ی مشترک از یک سیستم داشته باشید که روی آن یک ویندوز نصب است. در چنین حالتی شما دوست ندارید ، فایل های شخصی ای که روی کامپیوتر می ریزید توسط کاربر دیگر مورد استفاده قرار گیرد یا دچار مشکل شود. در چنین حالتی شما باید نام کاربری مخصوص خودتان را ایجاد کنید و کاربر یا کاربران دیگر هم می توانند برای خودشان نام کاربری به خصوصی داشته باشند و با استفاده از وارد قسمتی از ویندوز شوند که فقط خودشان توانایی تغییر و مشاهده ی آن قسمت را دارند.

برای تغییر ، ایجاد یا حذف نام کاربری باید مراحل زیر را طی کنید:

1. وارد کنترل پنل (Control Panel) ویندوز خود بشوید.

2. در کنترل پنل روی گزینه ی User Accounts کلیک کنید.

3. پنجره ای برای شما نمایش داده می شود. در این پنجره تنظیمات مربوط به عناوین کاربری وجود دارد.

  • در چهار مورد اول شما می توانید تنظیمات مربوط به نام کاربری خودتان را اعمال کنید. این تنظیمات به ترتیب مربوط به ایجاد یا تغییر رمز عبور ، تغییر تصویر پروفایل ، تغییر نام کاربری ، تغییر حالت کاربری (منظور سطح دسترسی شماست. این گزینه تنها برای کاربر Administrator قابل تغییر است و دیگر کاربران تنها قادر به مشاهده ی اطلاعات داخل آن هستند.
  • دو مورد بعدی به ترتیب مربوط به مدیریت یک نام کاربری دیگر و تغییر تنظیمات نام کاربری است. در این آموزش ما با قسمت اول یعنی Manage Another Account کار داریم.

آموزش ایجاد نام کاربری

قسمت مدیریت عناوین کاربری در ویندوز

وقتی روی گزینه ی Manage Another Account کلیک کردید ، وارد یک صفحه ی جدید می شوید که در بالای آن تمام نام های کاربری موجود روی کامپیوتر شما نمایش داده می شود (قسمت شماره 1). در پایین این قسمت ، موارد مختلفی برای ایجاد تنظیمات مشاهده ی اطلاعات کاربری وجود دارد (قسمت شماره 2).

در صورتی که روی هر یک از نام های کاربری ای که در بالا نمایش داده می شود کلیک کنید ، می توانید جزئیات مربوط به آن را مشاهده کنید ، آن را حذف کنید ، رمز ، نام یا نوع آن را عوض کنید و ...

همچنین در صورتی که بخواهید نام کاربری جدید ایجاد کنید باید در قسمت شماره 2 روی Create a new account کلیک کنید.

صفحه ی ایجاد نام کاربری جدید

با کلیک بر روی گزینه ی Create a new account وارد صفحه ای شبیه به تصویر بالا می شوید که در آن می توانید نام کاربری مورد نظر خود را ایجاد کنید. همان طور که می بینید در این صفحه ، دو قسمت بیشتر وجود ندارد. در جعبه ی متنی که وجود دارد شما باید نام کاربری که می خواهید آن را ایجاد کنید ، وارد کنید. در قسمت بعدی باید نوع نام کاربری را وارد کنید ، به این معنی که کاربر باید چه دسترسی ای داشته باشد ، آیا یک کاربر Administrator است یا یک Standard user.

تفاوت کاربر Administrator و Standard در چیست؟

Standard user: این نوع کاربر ، می تواند به نرم افزار ها و تنظیماتی سیستمی ای که رو دیگر کاربران یا مسائل امنیتی تاثیر نمی گذارد دسترسی داشته باشد.

Administrator: این نوع کاربر ، دسترسی کامل به تنظیمات سیستم و اطلاعات دیگر کاربران دارد.

رمز تمام فایل های فشرده
رمز فایل فشرده است.