بهبود عملکرد مروگر جدید مایکروسافت ( edge ) نسبت به اکسپلورر

فناوری ، اخبار نرم افزار ،
1130 بازدید
بهبود عملکرد مروگر جدید مایکروسافت ( edge ) نسبت به اکسپلورر
برتری های مایکروسافت اج نسبت به اینترنت اکسپلورر پیر که بر اساس آزمایش هایی در سایت های مختلف به دست آمده

مدتی است که مایکروسافت نام مرورگر وب خود، اینترنت اکسپلورر را در ویندوز 10 به Edge تغییر داده است. این تغییر ویندوز 10 موبایل را هم شامل می شود. مایکروسافت به جز تغییر نام اینترنت اکسپلورر، تغییرات دیگری نیز در آن ایجاد کرده است و برخی قسمت های اج با الگوبرداری از گوگل کروم ساخته شده اند. برای سنجش عملکرد اج در مقایسه با نسخه های موبایل موزیلا فایرفاکس و گوگل کروم، وب سایت Rewritable به تازگی چند آزمایش بنچ مارک را روی این سه مرورگر انجام داده است.

به این منظور، از گوشی هوشمند مایکروسافت لومیا با ویندوز موبایل 10 ( سری 10586.11) و گوشی هوشمند موتورولا Moto G LTE با اندروید 5.1 برای آغاز این آزمایش استفاده شد. هر دو گوشی به تراشه اسنپ دراگون 400، پردازنده گرافیکی آدرنو 305 و صفحه نمایش با تفکیک پذیری 720 در 1280 مجهز هستند.


هر آزمون سه بار تکرار شد و میانگین نتایج آنها محاسبه شد. در آزمایش گوگل اوکتان، اج با امتیاز 2522 از کروم با 2284 پیشی گرفت. فایرفاکس نسخه 42 در آزمایش دوم با رتبه 2384 از نسخه 46 کروم پیشی گرفت. در آزمایش جت استریم، فایرفاکس نسخه 42 با امتیاز 15454 رتبه نخست، گوگل کروم با امتیاز 15115 در رتبه دوم و اج با امتیاز 14919 در رتبه آخر قرار گرفت.


شایان ذکر است که آزمایش های بنچ مارک را نمی توان جایگزین تجربه کاربران در کار با این مرورگرها دانست. همچنین، برخی تفاوت های جزئی سخت افزاری در این گوشی ها نیز ممکن است روی نتایج این آزمون تأثیر گذاشته باشند. ولی با چشم پوشی کردن از این تفاوت ها، به نظر می رسد که کاربران ویندوز 10 موبایل در مقایسه با کاربران ویندوز فون 8.1 و اینترنت اکسپلورر شاهد بهبود چشمگیری در گشت و گذار در اینترنت با گوشی های خود هستند.

به نظر می رسد مرورگر جوان مایکروسافت جانشین مروگر پیر قبلی شده است.

منبع: شهر خبر

رمز تمام فایل های فشرده
رمز فایل فشرده است.