کدَک ایجاد آیکون کوچک سایت (favicon)

کدَک ها (کد کوچک) ، سطح مبدتی ،
2710 بازدید
کدَک ایجاد آیکون کوچک سایت (favicon)
آموزش کد ایجاد آیکون کوچک کنار توضیحات سایت در بالای مرورگر

حتما تا به حال با آیکون کوچکی که در کنار عنوان صفحات یک سایت وجود دارند مواجه شده اید. این آیکون کوچک Favicon نام دارد. در این مطلب خیلی ساده و راحت می خواهم طرز ایجاد این آیکون را در صفحات وبلاگ ها و سایت ها آموزش بدهم. خیلی خیلی ساده است.

Favicon

اول کاربرد favicon را می گویم:

در کل وجود لوگو ، تصویر هدر و هر گونه آیکونی که مخصوص سایت شما باشد می تواند باعث شود که کاربران به خوبی سایت شما را از روی همان تصاویر به یاد بسپارند. مطمئن باشید همیشه تصویر بهتر از اسم در ذهن می ماند. گذشته از این هنگامی که یک تصویر مخصوص سایت شما در ذهن یک نفر نقش می بندد ، آن شخص به طور ناخودآگاه به این تصویر احساس بهتری پیدا می کند و اگر در آینده در جایی این تصویر را ببیند ، بیشتر جذب آن می شود. پس این موضوع مطمئنا به عنوان یک مارک یا علامت مخصوص سایت شما در ذهن بازدیدکنندگان ، بسیار مهم است.

برای ایجاد favicon در اچ تی ام ال ، باید از تگ link استفاده کرد. اگر شما سورس کد صفحهات سایت ما را باز کنید ، می توانید این کد را پیدا کنید:

<<<code>>>

<link rel="shortcut icon" href="http://up.toolstheme.ir/view/12646/webIcon.png" />

<<</code>>>

شما هم خیلی راحت با استفاده از همین یک خط کد می توانید یک آیکون کوچک در کنار عنوان سایت خود ایجاد کنید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که آدرس آیکون سایت ما (قسمت قرمز رنگ) را بردارید و به جای آن آدرس مورد نظر خود را قرار دهید.

اگر می خواهید به راحتی یک تصویر favicon را بدون هیچ گونه نرم افزاری ایجاد کنید ، پیشنهاد می کنم به سایت favicon.cc مراجعه کنید.

به همین سادگی!

رمز تمام فایل های فشرده
رمز فایل فشرده است.